Grupowy staż dla mediatorów

Zapraszam do grupy stażowej dla mediatorów.

Grupa ma charakter półotwarty, tzn., że można do niej dołączyć po zwolnieniu się miejsca w grupie stażowej, w miarę jak kolejni stażyści ukończą go. Grupa stażowa trwa nieprzerwanie od 2014 roku

Do kogo kierowany jest staż?
Staż jest skierowany do osób, które ukończyły szkolenie z zakresu mediacji, posiadają wykształcenie wyższe i chcą rozpocząć praktykę mediacyjną lub już ją rozpoczęli i chcą wzbogacić swój warsztat pracy, rozumienie procesu mediacyjnego, czy też perspektywy klienta, pełnomocników stron etc.

Czemu służy, co daje staż?
Staż ma na celu praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora, samodzielnego prowadzenia mediacji w parze z innym mediatorem, nabyciu niezbędnej wiedzy do prowadzenia mediacji na zlecenie sądu czy też z prywatnego skierowania.

Staż obejmuje sześć obszarów:
1. prowadzenie mediacji z udziałem stron będących w sytuacji konfliktu,
2. bezpośrednią obserwację prowadzonych mediacji przez innych mediatorów,
3. prowadzenie mediacji z ko-mediatorem
4. omówienie każdej sesji mediacyjnej,
5. analizę nagranych sesji mediacyjnych,
6. pracę warsztatową pomocną w prowadzeniu mediacji.

Staż i mediacje prowadzone są z użyciem lustra weneckiego, sesje mediacyjne są nagrywane.

Wymiar czasowy stażu:
Około 1,5 roku. Staż może ulec wydłużeniu, jest to zależne od ilości i częstotliwości sesji mediacyjnych, które będzie prowadził stażysta oraz od częstotliwości spotkań, o których w dużej mierze decydują klienci.

Spotkania stażowe odbywają się weekend, rzadko w tygodniu - w godzinach popołudniowych.
Staż obejmie minimum 120 godzin dydaktycznych.

Warunki ubiegania się o przyjęcie na staż:
1. Ukończone studia wyższe.
2. Odbyte minimum 80 godzinne szkolenie dla mediatorów. Istnieje możliwość rozpoczęcia stażu po szkoleniu 40 godzinnym, pod warunkiem uzupełnieniu brakującego szkolenia w trakcie stażu (indywidualne ustalenia z prowadzącym).
3. Dostarczenie kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych, zaświadczeń ukończenia szkolenia dla mediatorów.
4. Przesłanie CV  wraz z informacją o ukończonych szkoleniach z zakresu mediacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. Odbycie rozmowy kwalifikacyjnej.

Kwalifikacja kandydatów na staż:
Zgłoszenia należy dokonać mailowo, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  po przesłaniu zgłoszenia oraz wymaganych dokumentów (kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, zaświadczeń ukończenia szkolenia dla mediatorów, ankieta stażowa).
Po przesłaniu i zweryfikowaniu zgłoszenia skontaktuję się w celu uzgodnienia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.
Opłata za rozmowę kwalifikacyjną wynosi 50zł, płatne w dniu rozmowy. Spotkanie odbędzie się przy ul. Wiejskiej 16 lok. 22 (przy pl. Trzech Krzyży).
W przypadku pytań proszę kontaktować się pod numerem telefonu: 601 245 342

Uwaga. Ilość miejsc jest ograniczona i zależy od zwalnianych miejsc przez osoby kończące staż. O przyjęciu decyduje pozytywna rozmowa kwalifikacyjna oraz spełnienie warunków ubiegania się o staż.

Koszt udziału w stażu:
2 900zł.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Prowadzący staż:
Tomasz Kawka – mediacją zajmuje się od 2001r., trener i superwizor mediacji
Członek założyciel, członek komisji ds. standardów i certyfikacji Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Do 2012 roku związany z Polskim Centrum Mediacji, wieloletni członek Zarządu Głównego PCM.
Trener warsztatu psychologicznego oraz mediacji, od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniami z mediacji i rozwiązywania konfliktów. Prowadzi superwizje indywidualne i grupowe. Występuje w mediach w roli eksperta.
Staże mediacyjne prowadzi od 2006 roku - Polskie Centrum Mediacji, Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, aktualnie Ośrodek Mediacji MEDIACJA.EDU.PL